Talendid rajale kardivõistlused

14.07.2024

09:00 / 20:00

Talendid Rajale on Eesti Kardiliidu poolt korraldatav hobikardisari, kuhu oodatakse osalema kuni 12-aastaseid kardispordihuvilisi noori (võistlusklassid U10 ehk kuni 10-aastased ja U12 ehk kuni 12-aastased). Tegemist on aastal 2013 alguse saanud sarjaga, mille eesmärgiks on peamiselt spordiala laiem tutvustamine ja uute huviliste kaasamine. See on ainulaadne võimalus vähese eelarvega kardispordi võistlustel osaleda. Just seetõttu ongi sari olnud läbi aastate sedavõrd populaarne ja igal aastal on mitmed osalejad leidnud seeläbi ka tee võistluskartide juurde. Tänaseks on Talendid Rajale sarjast kasvanud välja nii mõnigi Eesti tippsõitja.

Talendid Rajale osalemise tingimused (täpsem info on leitav võistluste juhendist):

  • Vanus kuni 12 aastat (võistlejate vanuse ülempiiri, vastavalt 10 ja 12 aastat, arvestatakse esimese võistluse seisuga).

  • Minimaalset vanust määratud ei ole, võistlema lubatakse noored, kelle kasv ja oskused võimaldavad takistusteta ja ohutult karti juhtida.

  • Sõiduoskused peavad olema piisavad, et ohutult võistelda. Eelnev võistluskogemus ei ole vajalik.

  • Ettevalmistus ei ole kohustuslik, kuid on rangelt soovituslik reeglitega eelnevalt tutvuda Talendid Rajale sarja kodulehel. Täpsem instrueerimine toimub kardikeskustes kohapeal koostöös kardikeskuste instruktoritega.

  • Osalejal ei ole vaja omada võistlustehnikat ega spetsiaalset sõiduvarustust, osalemistasu sisaldab võistluspäeval hobikardi ja kiivri kasutamist.

  • Osalejal on kohustuslik võistlusel kanda kinniseid jalatseid ning pikkade säärte ja varrukatega riietust.

  • Täiendava ohutusvarustuse (kaelakaitse, ribikaitse, kindad, saapad, kombinesoon) kasutamine võistleja isikliku varustusena on soovitatav. Näiteks soovitame kaasa võtta oma sõidukindad, milleks sobivad nii nahkkindad kui ka tavalised töökindad.

Rohkem infot leiad SIIT